Uyap Güncelleme Hakkında

T.C. Adalet Bakanlığı, UYAP Bilişim Sisteminde yapılan güncellemeler nedeniyle bazı hatalar yaşanmaktadır. Aldığınız hatalara göre yapmanız gereken işlemleri aşağıda bulabilirsiniz.

1. UYAP Avukat Portal Bilgi Sistemine giriş aşamasında “Lisans Kontrolü Başarısız” hatası almanız halinde; Google Chrome tarayıcı ile https://avukat.uyap.gov.tr sayfasının sağ üst kısmında yer alan “Sisteme Giriş” > “E-İmza Girişleri” sekmesinde yer alan “Yeni UYAP Uygulaması ile Giriş” butonuna tıklayarak uygulamayı yeniden indirmeniz gerekmektedir. İndirilen “UYAPGiris.jnlp” dosyasını indirmeniz (Sakla olarak bilgisayarınıza kaydetmeniz) ve “RUN” butonuna tıklayarak çalıştırmanız gerekmektedir.

2.UYAP Editör ile imzalama yapmak istediğinizde “Sertifika Geçerliliği Tamamlanamadı” hatası almanız halinde; http://www.uyap.gov.tr/Uyap-Editor linkinden güncellenmiş uygulamayı bilgisayarınıza yüklemeniz ve kurulum işlemlerini “İLERİ / KUR / SON” butonlarına tıklayarak tamamlamanız gerekmektedir. Sonrasında UYAP Editör üzerinden imzalama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Son Eklenen Haberler

Son Eklenen Duyurular