Kamuoyuna

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yıllardır devam eden terörle mücadelesine gölge düşürülmesi ve hedef gösterilmesini kabul etmiyor, kınıyoruz.

20 Temmuz 2022 tarihinde Irak’ın Duhok Vilayeti ZahoBölgesinde, Dışişleri Bakanlığımızca yapılan açıklamaya göre; terör kaynaklı olduğu bildirilen saldırı sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz.

Uzun yıllardır istikrarsızlık yaşanan ve birçok yabancı unsurun bulunduğu bu coğrafyada söz konusu saldırının kim tarafından yapıldığı teyit edilmeden Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini bu saldırının faili gibi gösteren ve bu yönüyle, esasen Ülkemizin terörle mücadelesini engellemeye çalışan her türlü açıklamanın karşısında olduğumuzu bildiriyoruz.

Bizler için geçerli açıklama, Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadır.

Hangi kurum tarafından yapıldığına bakılmaksızın başkaca yapılan hiçbir açıklamaya itibar etmemekteyiz.

Açıklamayı yapanların henüz deliller toplanmadan, temel hukuk ilkelerini görmezden gelerek, saldırının Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirildiği yönündeki iddialarını ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef göstermelerini kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz.

Terörle mücadelesinde, Devletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduğumuzu bildiriyoruz.

Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; Gazilerimize uzun ömürler diliyoruz.

Ülkemiz, komşularımız, mazlum milletler ve insanlık için huzur temenni ediyor, Ülkemizde, bölgemizde ve bütün dünyaya kalıcı bir barış diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Son Eklenen Haberler

Son Eklenen Duyurular