29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Basın Açıklaması

Milli Egemenliğe dayanan ve gücünü halktan alan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 98. yıldönümünü kutlamanın heyecanı, coşkusunu ve onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyet; Ulusumuzun, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde büyük mücadelesinin, özgür ve bağımsız yaşama iradesinin sonucudur. Türkiye‘nin çağdaş ve demokratik bir ülke olmasının, aydınlık geleceğimizin en önemli güvencesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün, 29 Ekim 1923 tarihinde, “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, ulusumuz için en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Türk Milletinin karanlıktan aydınlığa çıktığı, iç ve dış mihrakların gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelerine karşı milli egemenlik ve bağımsızlığımızın temeli olan bu değerimizi korumak hepimizin görevidir.

Türk Milletinin kanı ve canı pahasına kurduğu ve bizlere emanet ettiği, Cumhuriyetimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün ilke ve inkılapları ışığında çağdaş, sosyal, demokratik bir hukuk devleti olarak geliştirmeyi ve payidar kılmayı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Çağdaş uygarlık hedefimize yönelik bir devlet ve toplum yapısının temelini oluşturan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı canı gönülden kutluyoruz.

Kütahya Barosu Başkanlığı

Son Eklenen Haberler

Son Eklenen Duyurular