1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

Toplumun ortak aklı ve geniş tabanlı bir mutabakatıyla kendiliğinden ortaya çıktığı zannedilen günlük çalışma süresinin düzenlenmesi, işçi haklarının ele alınıp önemsenmesi vb. konularda yasal düzenlemelerin yapılması gibi çalışmalar, binlerce işçinin canları pahasına mücadele etmeleri ve direnmeleri sonucunda gerçekleşmiştir.
Emek her zaman kutsaldır ve karşılığı çoğunlukla tam anlamıyla ödenemez. Ancak emeğin karşılığının tam ödenmemesi ya da eşitlik ilkesine aykırı olarak verilmesi toplumda her zaman bir yaradır. Adil gelir dağılımı, insanca çalışma ve yaşam haklarının sağlanması için 1 Mayıs bir sembol olmuştur.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hem emekçilerin kazanımları için gösterdikleri mücadelede kaybettikleri arkadaşlarının hatırasının, hem de örgütlü mücadelenin doğru şekilde yürütülmesi halinde mutlaka başarıya ulaşacağı gerçeğinin sembolüdür.
Haksızlığın, eşitsizliğin, adaletsizliğin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünya umuduyla, başta emekçiler olmak üzere, tüm halkımızın Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutlar, barış ve kardeşlik sloganlarıyla geçirilecek bir gün olmasını dilerim.
Kütahya Barosu Başkanı
Av. Ahmet ATAM

Son Eklenen Haberler

Son Eklenen Duyurular